Pikovice - Setkani pod Mednikem

Letošní ročník se koná v sobotu 15.5.2010

Pikovice 2006

Jubilejní XV. ročník Setkání pod Medníkem

Za oněch patnáct let byly přípravy na letošní jubilejní ročník zřejmě nejdramatičtější. Vyhlášeným pikovickým vodáckým kempem se pouhých několik málo týdnů před ním přehnala pamětníky nevídaná jarní povodeň s téměř šesti sty kubíky špinavé vody za jedinou sekundu (běžný průtok je titěrných devět!) a jediné bytosti, jež z toho měly plezír, byly věčně hladové dolnoposázavské kachny.

Nakonec ale vše dobré, počasí v sobotu 20. května klasicky proměnlivé se sluníčkem mezi mráčky a nálada mezi více než dvěma a půl tisíci diváky tradičně skvělá. A tak lze střízlivě konstatovat, že veškerá námaha s půlročními přípravami i přízeň partnerských firem nepřišly v niveč. Pikovická Setkání se navíc prokázala jako nezničitelný fenomén prostých happeningů všech lidiček, jimž v hrudích stále bijí šlechetná srdce romantiků! Návštěvníky našeho webu, kteří hledají informace, jak jubilejní patnáctý ročník vlastně vyhlížel, opět odkazujeme na objektivnější zdroje, než jsou naše vlastní poznatky, logicky zkreslené několikaměsíčním pořadatelským pachtěním se za dokonalým dojmem každého jednoho „platícího“ návštěvníka festivalu. S laskavým svolením redakce proto nabízíme recenze, jež na stránkách Folktimu zveřejnila Džexna a na osobním webu dlouholetý countryradiový a pikovický moderátor Miloš Keller.

Všem z Vás, kteří jste letos v Pikovicích byli poprvé, nebo i po x-té, bychom však chtěli prozradit jedno zákulisní tajemství. Pořadatelská chasa, jež pro Vás všechny minulé ročníky nachystala, ani náhodou nepatří mezi komerční živnostenskou partu. Pikovičtí dobrovolní hasiči i oněch dvacet třicet lidí, kteří Vám při vstupu do areálu odtrhávají kontrolní ústřižky vstupenek, dávají razítka na předloktí a v neděli brzy ráno uklízejí kemp, jsou hybnou silou, bez jejichž přízně a nadšení k prostému českému muzikantství by to patnáctkrát opravdu nešlo! A tak náš dík nepatří pouze umělcům z Prahy a česko-moravsko-slezského okolí, Vám pohodovým návštěvníkům, ale i jim!

Doufáme, že si příští rok v sobotu 19. května opět společně řekneme - Ahoj v Pikovicích!

Stránky jsou optimalizovány pro Mozillu 5.0 Firefox 1.0.7. a vyšší a Internet Explorer 6.0                                                                                    © mysha