Pikovice - Setkani pod Mednikem

Letošní ročník se koná v sobotu 15.5.2010

Pikovice 2007

XVI. ročník Setkání pod Medníkem

O tom, že na třetí květnovou sobotu – tradiční termín konání našeho festivalu, přesunuli z nám neznámých důvodů termíny svých akcí jiní pořadatelé, jsme věděli s předstihem. A nadšeni jsme z toho nebyli. Zejména pak z masivně propagované akce na Konopišti, obdobně zaměřené, navíc s několika interprety, kteří vystupovali i u nás! Svízelné je to pak pro diváka, jenž se musí „nějak“ rozhodnout, neb se nemůže rozdvojit, problémy mají i kapely s přejížděním. Jenže Setkání pod Medníkem má už za sebou všelijaký zápas s konkurencí - podobnými festivaly a festiválky, finále světového hokejového mistrovství, pražskou návštěvu papeže… Dík několika tisícům věrných návštěvníků jsme v tomto ohledu i po letošku v pohodě a o životaschopnost Setkání pod Medníkem obavy nemáme.

Vrásky na čele nám letos ale učinily České dráhy, a.s. Odmítly vypravit noční speciál na Prahu, jenž by, jako každoročně, odvezl návštěvníky v cca 22:30 hodin domů. Ba ani nebyly schopny sdělit, kolik bychom museli za jeho zajištění zaplatit. Pohodlí našich diváků je nám přitom významným organizačním kritériem! Legendární každoroční ztrátovost ČD, jíž nakonec zaplácne státní kasa, se zřejmě stává normou, tak proč vydělat vypravením mimořádného vlaku alespoň pár korun na jízdném k její eliminaci, že?!

Radost nám letos udělalo počasí. Pod bájnou horou Medníkem už nemohlo být lépe, nikde ani mráčku, voda v řece Sázavě jak kafe… A stejný pocit máme i z diváků. Byli skvělí, vnímaví, kultivovaní, pohodoví… A snad i spokojení! Jejich počet letos překonal všechna naše očekávání a stal se motorem i závazkem pokračovat i v letech příštích. A to i kdyby ten den měl v Praze na Letné přistát raketoplán, v Benešově se jely formule 1, či se v brdských hvozdech konala česká verze folkového Woodstocku!

A ještě jedna věc. Náš obrovský dík patří řadě firem, které nás i letos podpořily. Bez jejich senzační pomoci, která mj. dokumentuje i vysokou úroveň jejich firemní kultury, by nejspíš nebylo Setkání setkáním, navíc za skutečně „lidové“ vstupné!

Stránky jsou optimalizovány pro Mozillu 5.0 Firefox 1.0.7. a vyšší a Internet Explorer 6.0                                                                                    © mysha